Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Bez stresu nám je líp

Bez stresu nám je líp

S prosincem přichází období, kdy se slaví Mikuláš, Vánoce a Silvestr. Mnohdy s těmito oslavami bývá spojeno odpalování ohňostrojů a různých petard, což může být stresující pro naše zvířecí kamarády.

Ale co to vlastně ten stres je? Pojem stres vyjadřuje stav jakéhosi vnitřního napětí organismu, neboli zátěž organismu, která je vyvolána působením nějakého zátěžového faktoru, jinak řečeno stresoru. Tím stresorem může být v podstatě jakákoliv nepříznivá změna nebo podnět, jako je například ohňostroj nebo v létě bouřka, ale i špatné počasí, nemoc, bolest, odloučení od majitele, nový přírůstek do rodiny nebo naopak ztráta člena rodiny, ať už lidského nebo zvířecího, cesta k veterináři nebo cestování obecně. Odpovědí organismu na stres je uvolňování hormonů, které připravují tělo na vyrovnání se se zátěží. Například se zvyšuje tep, aktivují se zásoby rychlé energie, což pomůže při útěku, zvyšuje se srážlivost krve a dochází k zúžení cév, aby se redukovala ztráta krve při případném poranění, uvolňují se látky tlumící bolest, dochází k redukci zánětlivé odpovědi a v pohotovosti jsou mechanismy zajišťující opravu případně poškozených tkání, takže se jedná o přípravu na boj. Reakce na stres je tedy vlastně výhodnou. Nicméně pokud je stres příliš velký, nebo trvá dlouhou dobu, dochází k přetížení organismu a jeho poškození. Nejtypičtějšími příznaky chronického stresu jsou různé poruchy chování, jako je nadměrné štěkání, kňučení či vytí, močení nebo kálení doma nebo mimo kočičí záchod, neposlušnost, zhoršení sportovních výkonů a jiné. Mezi zdravotní následky stresu patří nejčastěji žaludeční vředy, poruchy funkce nadledvin a lymfatických orgánů, ale také například vyšší náchylnost k infekčním nemocem.

Nabízíme řešení – přípravky No Stress

Beaphar vám pomůže pomoci svému zvířecímu kamarádovi zvládnout stres co nejlépe a to díky výrobkům řady No Stress. Všechny jsou na čistě přírodní bázi, obsahují totiž kozlík lékařský a levanduli. Kozlík zklidňuje, působí proti úzkosti, uvolňuje napětí, je to zkrátka přírodní antidepresivum a levandule má rovněž uklidňující účinky. No Stress Spot On obsahuje mikrokapsle plné výtažků kozlíku a levandule, které zaručují jejich rovnoměrné uvolňování po dobu jednoho týdne. Účinek nastupuje již hodinu po aplikaci pipety na kůži psa nebo kočky. V obojku No Stress Collar jsou obsaženy esenciální oleje z kozlíku a levandule a účinkovat vydrží až šest týdnů. V nabídce je varianta pro psy a varianta pro kočky. V tabletách No Stress Tablets najdete výtažky z dalších rostlin se zklidňujícím účinkem. Konkrétně se jedná o lípu, meduňku, rozmarýn a chmel. Jejich účinek je spíše krátkodobý a aplikaci lze opakovat po 2,5 hodinách až třikrát během dne. Pro kočky jsou v nabídce taktéž pamlsky No Stress Treats, které mají podobné složení a způsob užití jako tablety, ale jsou navíc chuťově atraktivní a sprej No Stress Spray pro použití v místnosti, kde se kočka vykazující stresové chování pohybuje. Vhodný je téý při cestování s kočkou – aplikujeme do přepravky a přímo v autě. Novinkou je No Stress Difuzér, který hodinu po zapojení do zásuvky promění celou místnost až do velikosti 50 m2 v prostředí pro psy a kočky příjemné. Jeho účinek vydrží až 30 dní.