❗️Slavíme Mezinárodní den psů (26.8.) 🐶. Produkty pro pejsky se slevou 25% v termínu 25.-27.srpna  

❗️Sleva 20% na nákup v průběhu září❗️ 

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ CatComfort FAQ

CatComfort FAQ

Difuzér

 

 1. Je zařízení CatComfort® bezpečné?

Naše zařízení respektuje standardy Mezinárodní elektrotechnické komise (IEC) a Evropské normy (EN). Použité plasty jsou samozhášecí (třída V2). Lahvičky jsou opatřeny dětským bezpečtnostním uzávěrem, Provedli jsme nespočet technický testů pro zajištění správné funkce tohoto zařítení.   Pokud je difuzér nepřetržitě používán, doporučujeme jej vyměnit každých 6 měsíců.

 

2. Je normální, že difuzér je horký?

Tekutina obsahujcí feromony se odpařuje díky keramické destičce integrované do elektrického difuzeru, která je zahřívána na vysokou teplotu. Proto je normální, že difuzér je na dotek teplý.

 

 

 3. Difuzér prosakuje, mohu jej i nadále používat?  

Pokud váš difuzér prosakuje, vypojte jej ze zásuvky a vyšroubujte náplň. Pečlivě otřete difuzér a lahvičku náplně suchým hadříkem. Po té zkontrolujte jejich neporušenost, zejména šroubového závitu. Pokud jsou náplň a difuzér neporušeny, můžete náplň do difuzéru našroubovat a znovu zapojit. Vždy se ujistěte, že je difuzér zapojen vertikáně.

 

 

 4. Co je uvnitř difuzéru a proč to zapáchá? 

Náplň difuzéru obsahuje kočičí tvářový feromon rozpuštěný v parafinovém oleji.  Když je difuzér v provozu zápach pochází z tohoto parafínového oleje, který je jedním z komponentů voskových svíček. Proto vůně vycházející z difuzéru připomíná vůni svíček.

 

5. Za jak dlouho se účinek CatComfort® projeví?

Účinek CatComfort na chování kočky se obvykle projeví v prvním týdnu jeho používání. Protože je ale každá kočka jedinečná, mohou se známky zlepšení projevit později, v závislosti na citlivosti vaší kočky na feromony a změny v jejím prostředí. Doporučujeme používat CatComfort difuzér alespoň po dobu jednoho měsíce, abyste správně ocenili jeho vliv na vaši kočku.

 

 

 6. Co mám dělat pokud se problém během jednoho měsíce nevyřeší?

Je několik důvodů proč se chování vaší kočky nezlepšilo ani po měsíci používání tohoto výrobku:

  • Pokud je orgán zachycující feromony v zánětu, vaše kočka může být přechodně necitilivá k feromonům
  • Je také možné, že chování vaší kočky nemá co do činění se stresem. Nechutentství, agresivita, prostrace mohou být symptom fyziologických nebo orgánových onemocnění. V případě pochybností konzultujte s veterinářem,
  • V neposlední řadě aby byl CatComfort účinný je potřeba se ujistit, že vaše kočka je opravdu schopná změnit své chování. Například močení na nevhodná místa může být způsobeno nevhodným umístěním záchůdku, jejich nedostatečným počtem vzhledem k poču koček, špinavou podestýlkou. Podobně přecházení škrábání na nevhodných místech přepokládá instalaci škrabadel na místech viditelných všem, protože vaše kočka chce zanechat vzkaz o svém teritoriu pro všechny ostatní v domácnosti

 

7. Mohu používat toto zařízení když mám astma?  

Použití CatComfort difuzéru by nemělo způsobovat potíže s dýcháním u astmatiků. Pokud však při jeho použití zaznamenáte jakékoliv příznaky doporučujeme použít CatComfort Spray. Pokud se však u vás objeví známé symptomy, doporučujeme místo něj použít CatComfort Spray.  

8. Je bezpečné používat CatComfort® během těhotenství?

CatComfort je absolutně neškodný pro lidi, včetně těhotných žen.

 

9. Difuzér smrdí po spálenině  - je bezpečný?

Elektrický difuzér obsahuje keramickou destičku, která se ohřívá na vysokou teplotu. Nečistoty nebo prach ulpívající na této destičce mohou způsobit mírný zápach spáleniny, tento zápach je však neškodný.  

 

10. Je potřeba náplň vyměnit, i když se kapalina zcela neodpařila?

Na konci 30 denního používání může na dně zůstat malé množství kapaliny, která není v kontaktu s knotem. Tato kapalina se již nemůže odpařit a odpařování je přerušeno. Proto je nutno náplň vyměnit.

 

11. Hladina kapaliny v CatComfort® difuzéru neubývá

Náplň je vytvořena tak aby vydržela měsíc. Ubývání kapaliny je velmi pozvolné a téměř nezaznamenatelné. Zkontrolujte neporušenost knotu a zda je difuzér horký. Abyste se přesvědčili, že kapaliny ubývá, můžete si na něm udělat značku každých 7 dnů ve výši hladiny kapaliny. Týden použití odpovídá zhruba čtvrtině obsahu flakonu.

 

12. Může být CatComfort® difuzér ve stejné místnosti kde je zapojený osvěžovač vzduchu?  

Elektrický osvěžovač vzduchu zapojený ve stejné místnosti s CatComfort® difuzérem nevadí jeho činnosti. Vaše kočka snadno rozlišuje feromony od vůně osvěžovače vzduchu.  

 

13. Má difuzér elektrickou pojistku? 

Ne, v difuzéru není elektrická pojistka. Pokud se difuzér nezahřívá, prověřte jeho funkčnost v jiné elektrické zásuvce.

 

14. Jak dlouhu trvá než feromony z difuzéru zaplní celou oblast?

Po 24 hodinách se feromony rozprostřou po celé místnosti ve které je difuzér zapojen. Máte-li možnost, zapojte difuzér 24 hodin předem.

 

15. Mohu CatComfort® difuzér zapojit v místnosti s ptačí klecí? 

Dle současných vědomostí je CatComfort pro ptáky neškodný. Ačkoliv některé druhy domácího ptactva mají velmi citlivý respirační systém. Pokud máte možnost, preventivně zapojte CatComfort difuzér v jiné místnosti než máte ptačí klec.

 

16. Mohu CatComfort® Diffuser zapojit v místnosti s akváriem?

CatComfort je pro ryby absolutně bezpečný. Pokud zapojíte CatComfort difuzér v místnosti s akváriem, doporučujeme zapojit jej dále od akvária, aby nedošlo k jeho postříkání vodou.

 

17. Mohu CatComfort® difuzér použít v místnosti s klimatizací?

Jako prevence úniku feromonů CatComfort z místnosti doporučujeme zapojit difuzér z dosahu klimatizace, odsávačů vzduchu nebo ventilátorů. Též mějte dveře a okna v dané místnosti co nejčastěji zavřená.

 

18. Jsou náhradní náplně recyklovatelné?

Ano jsou. Jsou vyrobeny z recyklovatelného plastu (PET).

 

 

 

19. Jak dlouhou dobu CatComfort® vydrží?

U CatComfort difuzéru je doba výdrže náplně v průměru 30 dnů, doporučujeme výrobek používat nejméně 30 dnů bez přerušení, pro zajištění co nejlepších výsledků ve změně chování vaší kočky. Zopakovat 30 denní cyklus můžete tolikrát, tolikrát to bude potřeba.

 

Sprej

 

20. Je lahvička CatComfort® spreje recyklovatelná?

Ano, lahvička spreje je také vyrobena u recyklovatelného plastu (PET).

 

21. Mohu CatComfort® použít k úlevě při kinetóze?

Kinetózu významně zhoršuje strach a stres. To samo o sobě může způsobit zvýšené slinění, nevolnost a zvracení. Takže CatComfort sprej snižuje stres u vaší kočky před či během přepravy a předejde projevu těchto symptomů. Postříkejte vnitřek přepravky 15 minut před tím, než do ní dáte kočku.  

 

22. Spray zvláštně zapáchá?

Zápach pochází z rozpouštědla, kterým je alkohol. Ten některým lidem může smrdět. Záleží na jejich citlivosti.

 

23. Kdy se má CatComfort® používat?

CatComfort sprej byl měl být použit před každou přepravou, výletem nebo návštěvou veterináře tak často, jak je to potřeba.

 

Obecné

 

24. Jaký feromon je v CatComfort® obsažen a je bezpečný pro lidi?

CatComfort obsahuje analog kočičího tvářového feromonu, který kočcky přirozeně vylučují. Tento feromon je zcela neškodný pro lidi a zvířata.