❗️Slavíme Mezinárodní den psů (26.8.) 🐶. Produkty pro pejsky se slevou 25% v termínu 25.-27.srpna  

☀️ AKCE_SLEVA 20% v termínu 10.- 30.června ☀️

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Cestování? No Stress!

Cestování? No Stress!

Tak se nám to počasí umoudřilo, a vypadá to, že je tady léto. To znamená dovolená a cestování. Mnozí z nás s sebou při cestách berou i své chlupáče a to nejen po České republice, ale i do zahraničí. Dlouhé cesty však mohou být pro pejsky a kočičky stresující. Beaphar však nabízí řešení. Tablety Reisfit pomáhají předcházet cestovní nevolnosti. Stačí podat jednu tabletu na 10 kg hmotnosti zvířete půl hodiny před cestou a nemusíte mít strach, že Vaší kočičce či pejskovi bude špatně. Při delších cestách lze opakovat až třikrát, vždy s odstupem 6 hodin. Pro snížení celkového stresu spojeného s cestováním lze využít tabletky či spot on z naší řady No Stress. Ve spot onu je obsažen kozlík lékařský, jež patří k přírodním antidepresivům. Obsah pipety se jednoduše nanese na kůži mezi ušima. Účinek nastupuje během jedné hodiny a kozlík se uvolňuje z mikrokapslí po dobu jednoho týdne. Tabletky No Stress obsahují výtažky z léčivých rostlin, jako jsou meduňka, rozmarýn, lípa a chmel. Oba výrobky jsou dostupné ve variantách pro pejsky i kočičky. Kromě cestování jejich účinek uvítáte i při strachu z bouřek,  ohňostrojů, návštěvách u veterináře nebo při strachu z odloučení spojeném s nadměrným štěkáním či kňučením. 
Při cestách do teplejších krajin, ať už na jih Evropy či za větší exotikou, určitě nezapomínejte na nebezpečí přenosu nebezpečných parazitárních onemocnění, která se u nás nevyskytují. Jedná se například o dirofilariózu (srdeční červivost) nebo leishmaniózu. Jedná se o nemoci přenášené komáry a pakomáry a obě mohou vést až ke smrti psa. Přibalte proto s sebou například náš Immo Shield sprej, který neobsahuje chemické insekticidy, pouze silikonový olej dimetikon. Ten pokryje srst vrstvou, která způsobí znehybnění všech členovců (blechy, klíšťata, vši, všenky, komáři, pakomáři, mouchy a spousta dalších), kteří se pak hynou. Protože dochází k úhynu parazita hned při kontaktu se zvířetem, nestihne sát krev a výrazně se snižuje riziko přenosu onemocnění. Kromě psa či kočky lze sprej aplikovat i na pelíšek nebo další oblíbená místa Vašeho zvířete. Účinek přetrvává po čtyři týdny. 
Vysoké teploty s sebou nesou zejména ve městech nebezpečí v podobě rozpálených chodníků a silnic. Zatímco my si naše chodidla chráníme obuví, pejskům a kočičkám většinou nezbývá než jít bosky. Myslete na to a dávejte si pozor, kdy a kudy se svým pejskem jdete. Ulevit mu můžete nanesením naší Beaphar masti na packy, která na kůži polštářků tlapky vytvoří ochrannou vrstvu a zklidňuje kůži. 
Při cestování se psem či kočkou v létě nikdy nezapomínejte mít s sebou dostatečnou zásobu pitné vody pro sebe i Vašeho mazlíka. V dopravní zácpě uvízne člověk snadno a k dehydrataci či přehřátí organismu také může dojít rychle. Pokud se chystáte do zahraničí, je nutné mít svého psa či kočku, označeného čipem a požadované vakcinace uvedeny v mezinárodním očkovacím průkazu. Raději si vše zkontrolujte včas, ať Vás pak nečeká nepříjemné překvapení během cesty.