Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Doplňky stravy pro zdraví Vašich mazlíčků

Doplňky stravy pro zdraví Vašich mazlíčků

Během podzimu se k sychravému počasí přidávají kratší dny a imunitní systém zvířat i lidí dostává docela zabrat. Stejně jako my se dopujeme různými vitamíny, ať už v ovoci a zelenině či jako různé doplňky stravy. Našim zvířecím společníkům bychom takové posilnění organismu také neměli odepírat. Pojďme si představit výrobky od Beapharu, které pomohou udržet naše miláčky v té nejlepší kondici.

Začněme se sypaným doplňkem stravy Algolith obsahující pouze sušené mořské řasy. Má blahodárný účinek na srst a je vhodný pro psy, kočky a kožešinová zvířata. Vitamínová směs Vitamin Cal udrží Vaše miláčky zdravé, odolné proti nemocem a zvýší jejich výkon díky vysocehodnotným minerálům a stopovým prvkům. Kromě psů a koček je možné ji přidávát do krmiva i hlodavcům, králíkům anebo ptákům.

Pro mladé psy a kočky je vhodný Salvikal, který obsahuje minerály, kvasnice a rostlinné bílkovinny. Zajišťuje dostatek vitamínů a pomáhá předcházet stresu. Zvířata tak zůstanou zdravá a plná života. Protože během růstu má organismus zvýšenou potřebu vápníku a fosforu, prvků důležitých pro správný vývoj kostí a svalů, je vhodné rostoucím zvířatům podávat správné doplňky stravy.

Aby vyrostli ve zdravé sportovce

Pro mláďata psů, koček a kožešinových zvířat lze doporučit Junior Cal, jehož podávání zajistí pružné kosti, silné zuby a zdravou srst. Pro štěňata středních a velkých plemen je pak ideální Irish Cal, který je vyroben z pivovarských kvasnic, mléka a mléčných výrobků. Působí preventivně proti mnoha nemocem jako je křivice, anémie, slabá kostra. Tento přípravek je dostupný i v tabletách. Junior Cal i Irish Cal jsou také vhodným doplňkem stravy pro březí a kojící feny nebo kočky. Irish Cal je dokonce dostupný i ve formě tablet.

V případě, že váš pes nebo kočka už trpí problémem pohybového aparátu, tudíž problémy s klouby, křehkými kostmi nebo slabým svalstvem, pomůže Drucal. Jedná se o směs vysoce kvalitných minerálů bohatou na glukózu a mořské řasy. Vápník a další minerály pomáhají posílit svaly, klouby, kosti a zuby. Glukóza urychluje metabolismus a zlepšuje krvetvorbu. Mořské řasy podporují kondici kůže a srsti, zvýrazňují přirozené zbarvení.

štěně potřebuje vitamínykotě musí zdravě růst

Tablety plné zdraví

Několik preparátů je k dispozici ve formě tablet. Jedná se zaprvé o Top 10 multivitamínové tablety ve variantě pro psy a ve variantě pro kočky. Vitamíny a minerální soli obsažené v Top 10 zvyšují vitalitu a obranyschopnost organismu, mobilizují přírodní sílu, podporují vývoj zdravé kostry a zubů u mladých zvířat a zároveň vylepšují stav srsti. Dospělým psům a kočkám dodává Top 10 duševní sílu a zlepšuje pohyblivost kostry. Psí verze L-karnitin pomáhá psům posílit svalovou soustavu, včetně srdečního svalu a přidaný taurin zajišťuje správnou funkci srdce, žlučníku, mozku a zraku koček

Pro psy i kočky jsou určeny tablety s pivovarskými kvasnicemi a česnekem Brewers Yeasts. Obsahují unikátní komplex vitamínů a minerálů, skupinu B vitamínů, biotin, zinek a česnek. Zlepšují kondici pokožky, srsti a drápů, normalizují metabolismus, zlepšují imunitu a pomáhají v boji proti nežádoucím bakteriím a parazitům.

Pro aktivní psy nebo například pro psy, kteří nemají ideálně vyváženou stravu, byly vyvinuty tablety Kalk. Vysoce kvalitní minerály, zeleninové substance, mořské řasy a hroznový cukr pečují o rozvoj svalů, pružnost kostí a sílu zubů. Jsou výborné také pro zlepšení kondice a tělesné konstrukce mladých psů, březích a kojících fen.

Pro kočky trpící problémy s ledvinami, jsou ideálním doplňkem stravy tablety Renaletten. Zamezují zhoršování stavu a předchází tvorbě ledvinových kamenů a podporují funkci ledvin při chronických obtížích. Díky nízkému obsahu fosforu a proteinů však ledviny nezatěžují.

Kapky pro snadné podávání

Celá řada vitamínových doplňků je dostupná ve formě kapek, které stačí přidat do vody či krmiva anebo je aplikovat stříkačkou přímo do tlamy či zobáčku zvířete.

Kapky Laveta jsou určeny pro podporu a lepší kondici srsti u psů a koček. Kromě toho usnadňují sezónní línání, které urychlují a nová srst je díky složení kapek lesklá a zářivá. Varianta pro psy je obohacena o L-karnitin, který podporuje funkci svaloviny včetně srdce.

Kapky B-komplex jsou určeny pro podporu zdravé srsti či peří a vyrovnaný nervový systém a metabolismus u psů, koček, hlodavců a okrasného ptactva. Pro všechna zvířata ve zhoršené kondici, v období rekonvalescence nebo jiného oslabení organismu jako je třeba odčervení nebo línání, je vhodné přidávat kapky Vit Totaal. Výhodou je, že je lze použít u všech domácích mazlíčků.

Speciálně pro hlodavce jsou v nabídce kapky Trink Fit pro zkvalitnění pitné vody a zdravý vývoj organismu. Kapky Lebensvitamine jsou pak obohaceny extra dávkou vitamínu C, takže jsou vhodné zejména pro podávání morčatům. Ta si totiž vitamín C neumí sama vyrobit, a proto jsou závislá na jeho příjmu z potravy.

Známe recept na problémy s opeřením

Podáváním kapek Trink Fit pro okrasné ptactvo lze předejít nepříjemnému svědění následek nedostatku některých minerálů a následnému vyškubávání peří. Jejich podávání je vhodné zejména pokud strava neobsahuje dostatek vitamínu C a vápníku. Podávání těchto kapek tak zajistí zdravou kostru a krásné peří. V době výměny peří se vyplatí podávat kapky Mausertropfena ve stresových situacích či v období sezení na vejcích kapky Vinka. Speciálně pro papoušky a ostatní ptáky žijící ve venkovních klecích a trpících problémy s opeřením byly vyvinuty kapky Paganol. Obsahují plnohodnotné vitamíny a důležité stavební látky, které zajistí krásné opeření, zdravou kůži, vitalitu a navíc podporují řečnění.

Zdravé rybičky a želvy

Beaphar nezapomíná ani na mazlíčky žijící v akváriích či teráricích, a proto má v nabídce i kapky Turtle Vit, které jsou ideálním doplňkem stravy pro vodní i suchozemské želvy a akvarijní rybičky. Pomáhají zlepšit kondici a účinně podporují zdraví zvířat.

vitamíny pro přepeřenípsi čekají na zdravý pamlsek

Multivitamín Duo Active, vše v jedné pastě

Nakonec si představíme multivitamínovou pastu Duo Active. Skládá se ze žluté multivitamínové pasty obsahující vitamíny a minerály důležité pro zdraví organismu a také omega-6 mastné kyseliny. Ty zajistí zdravou pokožku, krásnou srst a zvyšují odolnost proti nemocem. Hnědá kondicionér pasta obsahuje prebiotika, což jsou látky, které podporují zdravou střevní mikroflóru, která zodpovídá nejen za zdravé trávení, ale také za imunitu organismu. Varianta pro psy je opět obohacena o L-karnitin, který podporuje rozvoj a funkci svaloviny, urychluje regeneraci svalů po zátěži, zajišťuje správnou funkci srdce a mozku. Je tedy ideální pro psí sportovce. Duo Active pro kočky obsahuje přidaný taurin, který si kočky neumí syntetizovat samy a jsou tedy závislé na jeho příjmu z potravy. Taurin je nezbytný pro správnou funkci srdce, trávení, sítnice a tím pádem i zraku. Podporuje také funkci nervového systému a zlepšuje imunitní odpověď organismu.