Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Jak bojovat s blechami, klíšťaty a dalšími parazity?

Jak bojovat s blechami, klíšťaty a dalšími parazity?

S teplým jarním počasím přichází nebezpečí v podobě blech a klíšťat, kterým vyšší teploty vyhovují. Všichni zodpovědní majitelé před nimi chrání své psy i kočky, a tím i své zdraví. A jaké přípravky můžete nejlépe použít v boji proti těmto zákeřným potvůrkám? Co třeba výrobky z řady Beaphar Immo Shield?

Jedná se o produkty založené na bázi silikonového oleje dimetikonu, který se používá například do různých kosmetických výrobků nebo do lidských šamponů proti vším. Dimetikon likviduje na fyzikálním principu klíšťata, dospělé blechy i jejich vajíčka, larvy a kukly a případně i vši, všenky, komáry nebo roztoče. Obalí totiž povrch jejich těla nepropustnou lepivou vrstvou, která jim znemožní pohyb, a paraziti se tak udusí. Díky tomuto mechanismu účinku nevznikají rezistence a blechy ani klíšťata nemají šanci. A to je přeci skvělé, ne?


Efektivní ochrana proti parazitům


A právě silikonový olej dimetikon obsahuje řada Immo Shield, která nabízí přípravky určené pro boj s parazity nejen přímo na zvířeti, ale i v okolním prostředí. Začít můžete s Immo Shield šamponem, který kromě dimetikonu obsahuje i aloe vera, která zklidňuje podrážděnou kůži, což se hodí v případě napadení blechami. Srst pak navíc bude krásně lesklá a půjde dobře rozčesat. Můžete jej použít u psů a koček od 12 týdnů věku. 


Další možností je aplikace Immo Shield Line-on, což je pipeta, jejíž obsah se aplikuje na kůži zvířete podél páteře od krku po ocas. Účinek trvá po dobu 4 týdnů nebo jej můžete přidat do koupele. K dostání je v kočičí a několika psích variantách v závislosti na hmotnosti zvířete. 


Posledním výrobkem je Immo Shield sprej, který lze použít k ošetření psů, koček a hlodavců, ale i prostředí, ve kterém zvířata žijí. Při aplikaci na zvíře se sprej stříká proti srsti tak, aby se lehce namočila. Po uschnutí stačí srst rozčesat a zvíře je chráněno po dobu 4 týdnů nebo než ho vykoupete. Sprej je ideální i k ošetření pelíšků, a to se náramně hodí při boji s blechami. Bleší vajíčka totiž odpadávají ze zvířat do okolního prostředí, z nich se pak stanou larvy a kukly, které tak jsou novým zdrojem infekce. Důkladná očista prostředí je proto nezbytnou součástí terapie napadení blechami. Doporučujeme vyluxovat celou domácnost, vyprat vše, co jde, a pelíšek ošetřit Immo Shield sprejem. Díky tomu nebudou mít žádná bleší stádia šanci. 


Výrobky Beaphar řady Immo Shield jsou neškodné pro zdraví psů a koček, nedoporučujeme je ale používat v době březosti a laktace.