❗️Slavíme Mezinárodní den psů (26.8.) 🐶. Produkty pro pejsky se slevou 25% v termínu 25.-27.srpna  

☀️ AKCE_SLEVA 20% v termínu 10.- 30.června ☀️

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Jak bojovat s bolestí kloubů

Jak bojovat s bolestí kloubů

Jak bojovat s bolestí kloubů

články/chondrofit-clanekBolesti kloubů jsou problémem pro mnoho psů. Zejména s postupujícím věkem psi začínají trpět kloubními problémy. Všichni chceme, aby náš pes byl zdravý, fit a plný energie. Ve vážnějších případech doporučujeme navštívit veterinárního lékaře. Tomu však lze předejít včasným odhalením problému a zahájením denní kůry prostřednictvím kvalitního kloubního preparátu Beaphar Chondro Fit.

Bolesti kloubů jsou u psů většinou způsobeny narušením nebo degenerací chrupavky (houbovitý potah na konci každé kosti), nebo snížením tvorby synoviální tekutiny, která přirozeně promazává kloub. Tyto dvě části společně fungují jako přirozené tlumiče. Snížení funkčnosti jedné či druhé části může být způsobené opakovaným přetěžováním, nebo v důsledku přirozeného stárnutí.

Symptomy mohou být zmírněny následujícím způsobem:

  • mírné denní cvičení k posílení kloubů a kostí
  • teplé, měkké místo na spaní k odpočinku a zotavení kloubů po aktivním dni
  • přiměřená tělesná hmotnost – klouby psů s nadváhou jsou vystaveny nadměrné zátěži, což vede k jejich bolestivosti
  • pravidelné užívání vysoce kvalitního kloubního preparátu pro podporu funkce tkání, chrupavek a šlach. Beaphar Chondro Fit pomáhá udržovat zdravé klouby u psů všech věkových kategorií. Přispívá k udržení pohodlí a mobility a povzbuzuje k aktivnímu životnímu stylu. Je vhodný pro podporu funkce kloubů velmi aktivních psů, stejně tak pro pracující psy, nebo pro starší psy, jejichž klouby trpí nadměrným opotřebením.

V čem je Beaphar Chondro Fit prospěšný?

produkty/13208Beaphar Chondro Fit je tekutý doplněk stravy s obsahem stavebních kamenů chrupavky a synoviální tekutiny – glukosaminem, chondroitinem a kyselinou hyaluronovou. Kloubní plochy se neustále opotřebovávají a je nezbytná jejich každodenní regenerace. Také synoviální tekutina se musí stále tvořit. Glukosamin a chondroitin jsou látky známé svým příznivým účinkem na klouby. Glukosamin je důležitý pro tvorbu kolagenu, který podporuje pevnost a strukturu chrupavky. Podílí se na zpevnění šlach a vazů. Dodává kloubům stavební látky nutné pro jejich regeneraci. Chondroitin je důležitý pro funkci chrupavky i pro tvorbu synoviální tekutiny. Jeho primární funkcí je umožnit kloubům tlumit nárazy. Mimo těchto složek obsahuje Beaphar Chondro Fit menší, ale snadněji vstřebatelné molekuly L-Glutaminu a D-kyseliny glukuronové. Jedná se o přírodní látky, které tělo produkuje samo k tvorbě chrupavky, a proto jsou snadno přijatelné a využitelné v těle. Navíc je přidán glycin a L-Prolin, které jsou nezbytné pro náhradu elastinu, což je materiál, který dává kolagenu a chrupavkám elastičnost. Schopnost psa vytvářet tyto přirozené stavební molekuly s rostoucím věkem klesá. Nejdůležitější složkou v Beaphar Chondro Fit je kyselina hyaluronová, která je hlavní složkou synoviální tekutiny. Tato látka je dostupná pouze v tekuté formě, tudíž ji nelze nalézt v nabízených práškových doplňcích stravy. Beaphar Chondro Fit obsahuje důležité stopové prvky měď a mangan. Ty jsou důležité pro normální růst a vývoj kostí. Dále je přidán Vitamin C důležitý pro tvorbu kolagenu zejména u starších psů. Je výborný zvláště v rekonvalescenci a omezuje vliv volných radikálů (vysoce reaktivní chemické látky, urychlující proces stárnutí) uvnitř kloubní struktury. Jelikož Beaphar Chondro Fit není lék proti bolesti, jeho účinek není okamžitý. Pro kloubní tkáně bude nutné, aby se přizpůsobily účinným látkám z výrobku, což může trvat i několik týdnů. Zlepšení mobility lze pozorovat již během prvních 30 dní užívání a dále po celou dobu užívání výrobku. Pokud přestanete přípravek užívat, je pravděpodobné, že znovu zpozorujete postupné zhoršení stavu Vašeho psa. Pokud se stav po 30 dnech užívání nezlepší, doporučujeme navštívit veterinárního lékaře, neboť se může jednat o vážnější problém, který vyžaduje odborné vyšetření. Beaphar Chondro Fit je balen v lahvičce s dávkovačem. Obsah jednoho dávkovače (jedno stisknutí pumpičky) se rovná denní dávce. To znamená, že jedno balení obsahuje 30-ti denní kůru.