Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Konec parazitů v Česku

Konec parazitů v Česku

Blíží se jaro, dny jsou delší, slunce víc hřeje, což je ideální pro delší procházky v přírodě. Je to ovšem také ideální čas pro blechy a klíšťata, jejichž sezóna právě začíná. S výrobky Beaphar však můžete s těmito parazity účinně bojovat.

Stálicí v naší nabídce jsou obojky DIAZ, SOS a Bio Band ve variantách pro kočky i psy. Černý obojek DIAZ s účinnou látkou diazinon efektivně hubí blechy i klíšťata až půl roku. Bílý obojek SOS obsahuje tetrachlorvinphos (TCVP), který účinkuje proti blechám 8 měsíců a proti klíšťatům až 4 měsíce. Látky obsažené v obojcích zabíjí tyto parazity již při prvním kontaktu s hostitelským zvířetem, nemusí tedy dojít k nasátí krve, čímž se významně snižuje riziko přenosu onemocnění přenášených klíšťaty a blechami.

Silné přírodní působení

Zelený obojek Bio Band lze použít už od dvou měsíců věku u štěňat i koťat. Obojek obsahuje vysoce účinné a voňavé éterické oleje přírodního původu (eukalyptový, cedrový a nimbový) a dále citrónový extrakt či mátu. Tyto esence proniknou do srsti a kůže psa nebo kočky, zvíře bude příjemně vonět, ale parazitům, včetně létavého hmyzu, se to líbit vůbec nebude a půjdou o dům dál. Kočičí verze obojků jsou vybaveny bezpečnostní pojistkou, takže v případě, že zvíře někde uvízne, obojek povolí, a kočka se neuškrtí.

Pro zvířata, kterým nevyhovují obojky, nabízíme pipety FIPROtec. Jedná se o klasický spot-on s obsahem fipronilu, který se nakape přímo na kůži. U psů lze použít od 12 týdnů věku, je dostupný ve 4 variantách podle velikosti psa a chrání zvíře 5 týdnů proti blechám a 4 týdny proti klíšťatům. FIPROtec pro kočky lze použít u zvířat od 7 měsíců a s hmotností nad 2 kg. Ochrana proti blechám trvá po dobu 5 týdnů a proti klíšťatům 48 hodin.

Štít proti parazitům

Řada Immo Shield likviduje klíšťata, blechy a ostatní lezoucí hmyz na fyzikálním principu, takže nedochází ke vzniku rezistence. Silikonový olej dimetikon, který je účinnou látkou těchto přípravků, vytvoří na povrchu těla všech vývojových stádií těchto parazitů vrstvu, která jim znemožní pohyb kloubů, a paraziti tak uhynou. Tato látka se používá například i u lidí při léčbě napadení vší. Immo Shield sprej lze aplikovat na zvíře, ale i na pelíšky, nábytek a celou domácnost. Důkladná očista prostředí, kde zvíře žije, je totiž důležitou součástí boje proti parazitům, zejména proti blechám. Protože pouze dospělé blechy parazitují přímo na zvířeti – jejich vajíčka, larvy a kukly se nachází všude tam, kde se zvíře pohybuje. Sprej obsahuje také aloe vera, která zklidňuje hmyzem podrážděnou pokožku.

Novinkou na trhu je šampón Immo Shield, který lze použít na ošetření psů i koček od 12 týdnů věku.  Stačí šampon dvě minuty vmasírovat a nechat pět minut působit, zvíře tak zůstane chráněno po dobu 4 týdnů. Dále si můžete zakoupit také Immo Shield line-on, což je pipeta s obsahem dimetikonu, jejíž obsah se nanese na kůži podél páteře od krku až po ocas. Pak stačí jen rozčesat na celou srst a zvíře je chráněno. Aplikace se opakuje po jednom měsíci nebo po koupeli. Pipety jsou vhodné pro psy a kočky od 12 týdnů věku a budou dostupné ve třech variantách pro psy podle hmotnosti a ve variantě pro kočky.