Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Vyzrajte na otravné blechy a klíšťata

Vyzrajte na otravné blechy a klíšťata

Kdo má psa nebo kočku, si určitě všiml, že letos je klíšťat opravdu požehnaně. Mírná zima jim prospěla a již netrpělivě číhají na své oběti. Blechy zase nejvíce ohrožují vaši domácnost; když se totiž dostanou do bytu, dokážou všechny jeho obyvatele pořádně potrápit a je velmi náročné se jich zbavit. My pro vás máme pro vás několik tipů, jak proti těmto nevítaným hostům účinně bojovat.

Blechy a klíšťata přenáší různé nemoci, které mohou ublížit našim zvířatům i nám lidem. Mezi tyto choroby patří hlavně klíšťová encefalitida, borelióza, ale třeba i méně známá anaplazmóza nebo tzv. nemoc z kočičího škrábnutí. U zvířat i lidí se tato onemocnění projevují horečkami, bolestmi svalů a kloubů, zvýšenou únavou nebo i nervovými poruchami. Mnohdy sebou nesou trvalé následky, takže je lepší se jim zdaleka vyhnout.

Jak zlikvidovat klíšťata a blechy?

Kromě dostatečné ochrany sebe sama (repelent, očkování, vhodný oděv do přírody), je potřeba chránit také vaše domácí mazlíčky, tedy zabránit tomu, aby se klíště nebo blecha zakousla do jejich kůže. Velký pomocníkem v boji proti parazitům jsou obojky Canishield a Diaz, které působí dlouhodobě a zahubí klíšťata i blechy už při pouhém kontaktu se srstí a kůží psa či kočky. Kdo chce volit přirozenější cestu, pro toho je obojek Bio Band, založený na bázi přírodních olejů, který příjemně voní, čímž breberky odpuzuje. Další alternativou je řada IMMO Shield, jejíž přípravky lze použít jak na kožíšek zvířete, ale i na prostředí, ve kterém se pohybuje. Blechy tak zahynou při pouhém kontaktu s ošetřeným povrchem nebo srstí.

Díky výrobkům Beaphar snižujete riziko napadení klíšťaty nebo blechami, a tedy i riziko přenosu nebezpečných onemocnění na domácího mazlíčka i jeho majitele.

---------------------------------------------------------------------

I hlodavce mohou paraziti nepříjemně potrápit

Králíky a morčata žijící venku v kotcích klidně mohou napadnout klíšťata nebo blechy, které může přenést třeba sousedova kočka nebo ježek spící v seně. S chlupatým kamarádem ze zverimexu si zase můžete domů donést černé pasažéry v podobě vší, všenek, zákožek způsobujících svrab nebo třeba roztočů dravčíků, kteří napadají i lidi a způsobují jim ošklivé svědivé vyrážky.

Nejčastějším projevem vnějších parazitů je časté svědění a drbání se vašeho chlupatého mazlíčka. Objevují se místa s polámanou či dokonce vypadanou srstí, někdy si zvíře kůži rozškrábe až do krve a rána se pak snadno může infikovat bakteriemi. Větší paraziti jako všenky, blechy nebo klíšťata lze dobře rozpoznat pouhým okem. Ušní svrab králíků také jednoduše poznáte díky množenému ušnímu mazu a tvorbě typických černých příškvarů v uších. Při napadení králíků dravčíky uvidíte v srsti lupy, které se pohybují, proto se dravčíkům říká v angličtině chodící lupy.

Na nezvané hosty tak vyzkoušejte antiparazitní sprej Beaphar IMMO Shield, který dík obsahu silikonového oleje účinně znehybní a zadusí blechy, klíšťata, další roztoče a hmyz. Velkou výhodou je možnost použití jak na zvíře, tak třeba na klec nebo králíkárnu. Jeho aplikace je navíc velmi jednoduchá a dávkování bezpečné.