❗️Slavíme Mezinárodní den psů (26.8.) 🐶. Produkty pro pejsky se slevou 25% v termínu 25.-27.srpna  

☀️ AKCE_SLEVA 20% v termínu 10.- 30.června ☀️

Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Jak chránit mazlíčky před vnějšími parazity

Jak chránit mazlíčky před vnějšími parazity

S měsícem březnem přichází jak meteorologické tak astronomické jaro a to znamená delší dny, hezčí počasí a více příležitostí trávit čas s našimi čtyřnohými společníky venku v přírodě. Vyšší teploty však lákají z úkrytů i záškodníky v podobě blech, klíšťat a komárů. Jak před těmito vnějšími parazity a nemocemi, které mohou přenášet, účinně ochránit naše psy a kočky? Beaphar přináší na tuto otázku odpověď.

Zvířatům ve věku od šesti měsíců lze aplikovat obojky DIAZ a S.O.S. Černý obojek DIAZ s účinnou látkou diazinon efektivně hubí blechy i klíšťata až půl roku. Bílý obojek S.O.S. s účinnou látkou TCVP účinkuje proti blechám osm měsíců a proti klíšťatům čtyři měsíce. Oba obojky jsou vodě odolné a kočičí verze DIAZ obojku je vybavena bezpečnostními prvky tak, aby když zvíře někde uvízne, obojek povolil a kočka se neuškrtila. Navíc látky obsažené v obojcích zabíjí blechy i klíšťata již při prvním kontaktu s hostitelským zvířetem, nemusí tedy dojít k nasátí krve a tím se významně snižuje riziko přenosu onemocnění přenášených klíšťaty a blechami.

Pro vyznavače přírodních přípravků a zároveň pro majitele mladších zvířat je tu obojek Bio Band, který lze použít už od dvou měsíců věku u štěňat i koťat. Obojek obsahuje vysoce účinné esence nimby a voňavé éterické oleje přírodního původu jako je eukalyptový, cedrový nebo nimbový olej a dále citrónový extrakt nebo máta. Tyto esence proniknou do srsti a kůže psa nebo kočky, zvíře bude příjemně vonět, ale paraziti včetně létavého hmyzu budou odpuzováni. Nedojde tedy vůbec ke kontaktu se zvířecím hostitelem. Obojek je samozřejmě voděodolný, má zelenou barvu a účinkuje čtyři měsíce. Verze obojku pro kočky je vybavena bezpečnostními zářezy, stejně jako u DIAZ obojku pro kočky.

Novinkou na trhu je Immo Shield Spray, který pomocí fyzikálních principů znehybňuje klíšťata, roztoče, všechna vývojová stádia blech a také další hmyz, zejména komáry, vši a všenky. Obsahuje totiž účinnou látku dimetikon, což je silikonový olej, který způsobí, že klouby na končetinách parazitů přestanou fungovat. Dá se jednoduše aplikovat na zvíře i na prostředí, účinkuje až čtyři týdny. Výrobek neobsahuje žádné chemické insekticidy. Dimetikon je používán i při léčbě napadení vnějšími parazity, například vešmi, u lidí. Sprej obsahuje navíc aloe vera, která je známá svým antimikrobiálním působením a blahodárným účinkem na hojení ran a zklidnění podrážděné kůže, což přijde vhod například při napadení blechami.

Nezapomeňte tedy vybrat svému parťákovi vhodnou ochranu před vnějšími parazity, ať si můžete užívat radovánek v přírodě bez nebezpečí napadení vnějšími parazity!