Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Návod na klidné Vánoce a Silvestr

Návod na klidné Vánoce a Silvestr

Nastal nám advent, přípravy na Vánoce jsou již v plném proudu, děti píšou Ježíškovi, ten pak pilně pracuje na splnění tajných přání, probíhají diskuze o tom, zda letos budou ležet dárky pod smrčkem či jedličkou, domovy se line vůně cukroví. Většina z nás nezapomíná ani na své čtyřnohé členy rodiny a přemýšlí, jak jim udělat radost a přilepšit. Co se týče podstrojování, je však nutné dávat pozor. Po Vánocích jsou totiž veterinární ordinace přeplněné psy a kočkami, kteří trpí zažívacími problémy jen díky tomu, že jim jejich majitelé chtěli vylepšit jejich mnohdy jednotvárný jídelníček skládající se z granulí či konzerv, a krmili je cukrovím, řízky, salátem, čokoládou a jinými lidskými dobrotami. Zvířecí žaludky však nejsou na potravu s vysokým obsahem cukru, soli a přepáleného tuku stavěné a čokoláda je pro ně navíc přímo toxická. Mnohem lepší je odmeňovat naše mazlíčky pamlsky pro ně určenými.

Naštěstí Beaphar má nabízí celou řadu pamlsků, které nejen že jsou svým složením přizpůsobené potřebám psů a koček a dobře chutnají, ale jsou navíc obohaceny o různé vitamíny či esenciální látky, takže zároveň prospívají zdraví zvířete. Už od štěňěcího či kotěcího věku můžete zdravě odměňovat s pamlsky Doggy’s nebo Kitty’s Junior, které obsahují všechny vitamíny a minerály potřebné pro zdravý vývoj těla. Univerzálními pamlsky pro všechny pejsky a kočičky jsou Doggy’s Liver s příchutí jater pro psy a Kitty’s Cheese s příchutí ryby a obsahem sýru pro kočky. Jejich obsah vitamínů a minerálů podporuje zdraví a vitalitu zvířat. Taurin je aminokyselina nezbytná pro správnou funkci životně důležitých orgánů, jako je srdce nebo mozek. Spolu s biotinem, který udržuje ve zdraví kůži  a srst, jej najdete v pamlscích Doggy’s a Kitty’s s taurinem a biotinem. Pejsci se zhoršenou kvalitou srsti uvítají pamlsky Doggy’s s biotinem, po kterých jejich kožíšek bude zase krásný a lesklý. Máte problém do vašeho pejska dostat tablety? S tím mohou pomoci pamlsky Super Lekker, které mají uprostřed díru, do které lze vložit tabletku a takto pejsky ošálit.

Tím, jak kočky pečují o svou srst, si bohužel zadělávají na zažívací potíže. Během jejich očisty totiž dochází k polykání chlupů, ze kterých se pak mohou tvořit v žaludku pevné chuchvalce, tzv. bezoáry. Ty pak mohou vyvolávat nechuť k jídlu, zvracení či zácpu. Funkční pouchoutky Malt Bits s obsahem malt pasty usnadňují průchod chlupů trávicícm traktem kočky a pomáhají tak předcházet vzniku bezoárů a následným zdravotním potížím. V nabídce je i verze se sníženým obsahem kalorií, která je vhodná například pro kočky a kocoury po kastraci, kteří mají tendenci tloustnout, a také verze s příchutí lososa Salmon Malt Bits. Rozzářit zhoršenou srst a z kočky udělat opět lva salónů pomůžou dobroty Skin & Coat Bits s vitamínem E a omega-3 a omega-6 mastnými kyselinami, Chondro Bits prospívají kloubům díky obsahu kolagenu a chondrosaminu a Cat-a-Dent-Bits odstraňují zubní plak a pomáhají tak předcházet vzniku zubního kamene a následným problémům. Protože kočky jsou známé milovnice šanty kočičí, zařadil Beaphar do své nabídky i pamlsky s obsahe této rostliny – Catnip Bits.

Ačkoliv pro lidi jsou vánoce svátky klidu a pohody, pro mnohé psy a kočky je konec roku spojen se stresem způsobeným strachem z petard. Beaphar přináší řešení ve formě spot-onu No stress. Tato pipeta obsahuje mikrokapsle s kozlíkem lékařským, který je přírodním antidepresivem, a  je proto vhodná pro psy a kočky každého věku a plemene. Účinek se dostaví již během hodiny po aplikaci a přetrvává až měsíc. Kromě Silvestra lze No stress spot on využít například proti strachu z cestování, z bouřky či návštěv u veterináře.