Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Osobní strážce chrání proti vnějším parazitům i v létě

Osobní strážce chrání proti vnějším parazitům i v létě

Polovina prázdnin je za námi, dovolenkování je v plném proudu a mnoho z nás svůj odpočinkový čas tráví aktivně se svými čtyřnohými mazlíky. Nesmíme však zapomínat na to, že v plném proudu je i sezóna klíšťat, která jsou aktivní v závislosti na teplotě klidně až do pozdního podzimu. Navíc blechy jsou v dnešní době, kdy velká část psů a koček žije alespoň částečně v domě, problémem celoročním. S tím souvisí i nutnost jejich ochrany proti napadení těmito parazity, kteří nejen že přímo sami škodí, ale přenáší i další nemoci. U blech je to například tasemnice psí nebo původce nemoci z kočičího škrábnutí a klíšťata jsou známými přenašeči boreliózy, viru klíšťové encefalitidy nebo například anaplasem. Proto nesmíme zapomínat, že všechny spot-ony a obojky mají svoji dobu účinnosti, takže je potřeba pravidelně opakovat jejich aplikaci, aby naše zvířata byla efektivně chráněna.

Spot-on Fiprotec, který je dostupný pro psy od 12-ti týdnů věku v různých variantách dle velikosti psa, poskytuje účinnou ochranu proti blechám po dobu 5-ti týdnů a proti klíšťatům 4 týdny. Dostupná je samozřejmě i verze pro kočky, která je vhodná pro kočky s hmotností nad 2 kg a starší 7 měsíců a chrání 5 týdnů proti blechám a 48 hodin proti klíšťatům. Aplikace je velmi jednoduchá – stačí rozhrnout srst na hřbetě mezi lopatkami a obsah pipety nakapat přímo na kůži a nechat vsáknout.

Beaphar má ve své nabídce také tři oblíbené obojky proti blechám a klíšťatům. Jedná se o bílý obojek S.O.S. Flea & Tick pro psy a S.O.S.  Flea pro kočky. Tyto obojky obsahují TCVP jako účinnou látku. Jsou voděodolné a působí proti blechám až 8 měsíců a u psů také proti klíšťatům po dobu 4 měsíců. Obě varianty jsou vhodné pro zvířata od 6 měsíců věku. Obojek se aktivuje trhnutím a je dostupný v univerzální délce, takže obojek lze zkrátit podle potřeb psa či kočky. Černý obojek DIAZ Flea & Tick je dostupný ve psí i kočičí variantě. Účinnou látkou je u něj diazinon, který spolehlivě hubí klíšťata i blechy po dobu 6-ti měsíců od nasazení. Taktéž je voděodolný a je určen pro zvířata od 6-ti měsíců věku. Posledním z trojice je obojek Bio Band, který nadchne všechny odpůrce chemie a příznivce přírodních léčiv, neboť obsahuje pouze přírodní oleje. Díky kombinaci esence z nimby a levandulového oleje poskytuje účinnou ochranu proti blechám a klíšťatům po 4 měsíce. Jeho účinek je repelentní, což znamená, že klíšťata i blechy odpuzuje, takže nedojde ke kousnutí a sání krve a tím pádem je vyloučeno riziko přenosu onemocnění. Obojek je vhodný už pro štěňata a koťata od 2 měsíců věku.

Pokud se náhodou stane, že najdete na svém psovi, kočce nebo dokonce na sobě již přisáté klíště, můžete hned doma zjistit během 10 minut, zda klíště nebylo nakaženo bakteriemi rodu Borrelia které způsobují velmi nepříjemnou a zákeřnou boreliózu. K tomu Vám pomůže domácí test Borrelia test, kterým lze otestovat až 3 klíšťata. Klíště je nutné pouze rozmačkat v přiloženém roztoku, který se pak nakape na testovací destičku a pak už se jen počká na výsledek, který můžete zanést do mapy na www.lymelocator.cz a pomoci tak ke zlepšování povědomí o výskytu nakažených klíšťat.