Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Trpí vaši mazlíčci během Vánoc nervozitou?

Trpí vaši mazlíčci během Vánoc nervozitou?

Pod pojmem Vánoce si všichni představíme období klidu a pohody v kruhu rodinném. Realita je však často jiná – lidé jsou nervózní a vládne všudypřítomný shon. Naši domácí miláčci sice nemusí řešit nákupy dárků, pečení cukroví a předvánoční gruntování, ale stres je zasahuje také.

Období vánočních svátků pro ně totiž přestavuje změny v jejich životním rytmu. Doma se objevují návštěvy, takže do klidného domácího prostřední zavítá množství neznámých lidí, kteří mluví nahlas, přinášejí nové pachy a celkové narušují jejich teritorium. 

Na konci prosince to je ještě horší – všude lítají hlučné dělobuchy a petardy, jejichž intenzita vrcholí na Silvestra. A právě takové situace mohou způsobit našim kočičkám i pejskům nervozitu a úzkost, které často vedou k nevhodnému chování jako je nadměrné mňoukání, škrábání nábytku nebo značkování močí.

 

Jaké je řešení?

Události spojené s Vánoci nezměníme, ale můžeme našim domácím mazlíčkům ulevit použitím uklidňujících přírodních produktů od společnosti Beaphar z řady  No Stress.

 
  • Pro krátkodobé zklidnění, třeba před hlučnou pyrotechnikou při oslavách na konci roku, se hodí tablety nebo kočičí pamlsky s výtažky z bylin, které mají relaxační účinek (kozlík, chmel, meduňka, lípa), nebo také kozlíkový sprej pro rozprášení účinných látek na pelíšek, do přepravky nebo okolního prostředí.
  • Delší protistresové působení zajistí bylinný obojek s esenciálními oleji nebo roztok spot-on, který se zvířátkům kápne mezi uši.
  • Pro stálý přísun „dobré nálady“ v domácnosti je ideální uklidňující difuzér do zásuvky, který průběžně vypouští do prostoru vůni z kozlíkového oleje a navodí vaším mazlíčkům pocity spokojenosti a omezí úzkostné stavy. Náplň působí zhruba měsíc a lze ji jednoduše vyměnit za novou.

Eliška Bučková, modelka a Miss ČR 2008, která vlastní dvě čivavy, s nimiž často cestuje, využívá produkty No Stress, a tak jsou zklidňující tabletky, spot-on kapky a difuzér její neopominutelní pomocníci.