Po - Pá: 8:00 - 16:00
0
Prázdný

 

Ve svém košíku zatím nic nemáte.

 

/ Víte jak pečovat o zuby psů a koček?

Víte jak pečovat o zuby psů a koček?

Staráte se pravidelně o svůj chrup? Ano? A staráte se i o chrup svého psa či kočky? Říkáte si, k čemu? Inu, možná proto, že 80% psů a koček trpí problémy se zuby. Stejně jako my totiž trpí zubním kamenem či zánětem dásní. Jednou z hlavních příčin je například krmení psů a koček stravou pro lidi, protože ta obsahuje cukry, které napomáhají oslabování zubní skloviny a pak dochází k jejímu narušení a vzniku zubního kazu. Beaphar má ve své nabídce celou řadu přípravků pro péči  o zdraví dutiny ústní psů i koček, které přispějí ke zvkvalitnění života Vašeho mazlíčka.

Stejně jako lidský, i zvířecí chrup by se měl čistit pravidelně. Ideální je navyknout si na každodenní čištění zubů, protože tak dochází k odstraňování plaku z něhož pak vzniká zubní kámen. Ten pak dráždí dásně a způsobuje jejich zánět, což je velmi bolestivý proces, a navíc je zubní kámen rájem pro bakterie, které poškozují důležité orgány jako srdce nebo ledviny. K čištění zubů můžete použít enzymatickou zubní pastu Tooth Paste s játrovou příchutí, která nejen skvěle chutná, ale obsažené enzymy likvidují škodlivé bakterie, které se podílí na vzniku zubního plaku. Navíc složky pasty na sebe naváží kalcium, které je hlavní složkou zubního kamene, což také pomáhá předcházet jeho vzniku. Beaphar má v nabídce i zubní kartáčky, a to jak v klasické variantě s rukojetí, kdy je na každé straně jedna hlava různé velikosti a nebo lze zakoupit kartáček, který se nasazuje přímo na prst. Čištění zubů, které je alfou a omegou prevence vzniku zubního kazu a zubního kamene, je vhodné doplnit použitím ústní vody Mouth Wash, která se přidává do vody určené k pití. Zanechá dech psů i koček příjemně voňavý a také obsahuje enzym proteázu, takže působí proti vzniku plaku.

Pokud se stane, že na důkladné čištění zubů pomocí kartáčku nezbyl čas, nebo pejsek či kočička kartáček opravdu nesnesou,  lze použít zubní gel Tooth Gel. Tento gel stačí nanést na zuby. Díky své enzymatické aktivitě odstraní zubní plak a zanechá dech Vašeho psa nebo kočky svěží. Účinek pasty nebo gelu bude ještě umocněn použitím spreje pro svěží dech Fresh Breath Spray. Tento sprej stačí nastříkat na zuby. Obsahuje stejné enzymy jako pasta a gel a tím pádem také pomáhá předcházet vzniku zubního kamene navíc po jeho použití bude dech Vašeho miláčka příjemně vonět.

Pokud je Vám zápach z tlamy Vašeho psa či kočky opravdu nepříjemný nebo pokud Váš čtyřnohý miláček zrovna snědl nějakou ne příliš voňavou lahůdku, je možné tento zápach neutralizovat použitím tablet pro svěží dech Fresh Breath Tablets. Podávají se dvakrát denně v dávce podle velikosti psa a obsahují rostlinné barvivo chlorofyl. Neutralizují špatný dech a specifický zápach zvířat. Nicméně mějte na paměti, že příčinou zápachu z tlamy psa nebo kočky mohou být zdravotní problémy, jako je například zubní kámen, zánět dásní, zažívací problémy nebo onemocnění ledvin. Pokud se Vám tedy zápach z tlamy Vašeho zvířete nezdá normální, je vhodná konzultace s veterinárním lékařem.

Péče o zuby začíná už při krmení. Proto má Beaphar ve svém portfoliu i Dental Powder, zubní pudr s hnědou mořskou řasou, který se přidává do krmení. Díky vysokému obsahu stopových prvků, polysacharidů a aminokyselin neutralizuje zápach z dutiny ústní a pomáhá udržovat zdravé zuby a dásně.